poniedziałek, 21 maja 2012

WIERSZOWISKO

W niedziele 13 maja w najstarszym klubie polskim w Anglii  „Ognisko Polskie” przy 55 Princes Gate w Londynie odbył się Festiwal polskiej poezji dla dzieci “Wierszowisko”. Organizatorem imprezy była Polska Macierz Szkolna w Londynie a koordynatorem całości pani Żaneta Sterna.
Wierszowisko miało na celu popularyzację polskiej poezji wśród dzieci i młodzieży oraz integrację polskiego środowiska oświatowego na terenie Wielkiej Brytanii. Tematem konkursu była poezja Juliana Tuwima.
Naszą szkołę dumnie reprezentowało pięcioro uczniów, w kategorii indywidualnej 4-6 lat Nikola Górecka i Magdalena Bilicer, w kategorii indywidualnej  7-9 lat Cyprian Harbuz oraz w kategorii zespołowej Nikola Nowak i Joanna Pietluch.
W niedzielny poranek spotkaliśmy się na stacji The Hard w Portsmouth. Do stacji Victoria w Londynie bezpiecznie dowiózł nas autobus National Express, skąd linią metra District dotarliśmy na miejsce konkursu.
Byliśmy nieco spóźnieni wiec niemal z marszu na scenę wyszedł Cyprian z wierszem „O Grzesiu kłamczuchu i jego cioci”.
Konkurs odbywał się pod surowym okiem jury w składzie: Ireneusz Truszkowski (przewodniczący), Małgorzata Zajączkowska, Beata Scibakówna, Małgorzata Sztuka, Tomasz Karawajczyk.
Kolejna wystąpiła Magdalena Bilicer z wierszem „Okulary”, a zaraz po niej zaprezentowała się Nikola Górecka w wierszu „Kotek”.
Po zakończeniu konkursu w kategorii indywidualnej mieliśmy krótką przerwę wiec wybraliśmy się do parku znajdującego się na tyłach Klubu.
Ostatnią była kategoria zespołowa, w której z wierszem „Słoń Trąbalski”
zaprezentowały się Nikola Nowak i Joanna Pietluch.
Wszyscy nasi reprezentanci wypadli wspaniale, zostali odznaczeni medalami oraz otrzymali nagrody książkowe.
Do Portsmouth wróciliśmy nieco zmęczeni ale w bardzo dobrych nastrojach.


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza