wtorek, 8 lipca 2014

Wierszowisko 2014

W Niedzielę 29 czerwca grupa dzieci z naszej szkoły zaprezentowała się na 
trzeciej już edycji Wierszowiska czyli Festiwalu Polskiej Poezji dla Dzieci i Młodzieży w Londynie. Mottem tegorocznego konkursu był tytuł wiersza Wandy Chotomskiej „Czarna krowa w kropki bordo” – czyli wiersze, które bawią i śmieszą. Organizatorem całej uroczystości była Polska Macierz Szkolna. Naszą szkołę reprezentowało siedmiu uczniów. Naszą najmłodszą reprezentantką, w kategorii indywidualnej od 4 do 6 lat była Isa Cholewa, która zaprezentowała się w wierszu Doroty Gellner „Przyjęcie”. W kategorii indywidualnej od 7 do 9 lat zaprezentowało się dwóch uczestników Bartosz Kujawa w interpretacji wiersza Hanny Niewiadomskiej „Ośla ławka” oraz Olivier Milewicz również w wierszu Hanny Niewiadomskiej „Mole książkowe”. Najstarszą reprezentantką była Nikola Nowak w kategorii lat od 10 do 14, z wierszem Hanny Niewiadomskiej „Kropka”. Ten sam wiersz zaprezentowalismy w kategorii zespołowej, w której wystąpiło siedmiu naszych uczniów: Nikola Nowak jako Narrator, Gracjan Garbicz jako Długopis, Olivier Milewicz jako Przecinek, Jakub Kluszczyński jako Wielokropek, Bartosz Kujawa jako Pytajnik, Isa Cholewa jako Myślnik oraz Magdalena Blicer jako wykrzyknik.

Wyruszyliśmy z Portsmouth o godzinie 7:00 by w Londynie znaleźć się o 9:00. Z London Victoria metrem udaliśmy się do POSK’u czyli Polskiego Ośrodka Społeczno-Kulturalnego, w którym odbywało się Wierszowisko. Po rejestracji przeszliśmy prosto do części garderobianej gdzie nasi pierwsi uczestnicy przygotowali się do występu. Otwarcie konkursu nastąpiło o godzinie 10. Prezes Macierzy Szkolnej, Pani Aleksandra Podhorodecka przywitała wszystkich przybyłych a o 10:15 rozpoczął się konkurs. Widownia teatru była wypełniona po brzegi gośćmi i młodymi artystami. Na środku widowni siedziało Jury, w którego skład wchodzili: Ireneusz Truszkowki – Konsul Generalny Ambasady RP w Londynie (przewodniczący Jury), Ewa Becla (piosenkarka i pianistka), Jagoda Kaczorowska ( córka prezydenta Kaczorowskiego), Joanna Kańska (aktorka zasłynęła rolą w serialu BBC „Capital City”) oraz Magdalena Waligórska (aktorka znana z serialu telewizyjnego „Rancho”).
Chyba każdy z naszych uczestników był dumny ze swojego występu na scenie londyńskiego teatru. Była malutka trema ale jaki aktor jej nie doświadcza? Wszyscy zaprezentowali się wspaniale. Byłyśmy dumne z Panią Ewą. Dzieciaki również z wielkim zainteresowaniem oglądały i słuchały występów swoich kolegów i koleżanek z innych polonijnych szkół. 
W tym roku udało nam się zostać do końca Wierszowiska czyli do ogłoszenia wyników i pomimo tego, że nie zajęliśmy żadnego miejsca nie bylismy smutni a wręcz przeciwnie chyba każde dziecko czuło się jak zwycięzcą. Każdy uczestnik otrzymał symboliczny medal, dyplom oraz nagrodę książkową. 
Po bardzo długim i inensywnym dniu na twarzach dzieci nadal tkwiył uśmiechy. Cała drogę recytowały „Kropkę” naszej kochanaj Pani Hani!


wszystkie zdiecia z Wierszowiska do zobaczenia w Galerii!!! Zapraszamy!!! 

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza