poniedziałek, 14 grudnia 2015

ŚWIĄTECZNE ZAJĘCIA W NASZEJ SZKOLE

Pierwsza czesc zajec w młodszych grupach to praca z elementarzem oraz pogadanka
na temat polskich tradycji swiat Bozego Narodzenia z naciskiem na wyjasnienie uczniom znaczenia slow takich jak: wigilia, pasterka, stajenka, narodzenie Chrystusa, choinka,jemioła. Dalej, opis przygotowan przedswiatecznych i obchodow swiat w polskich domach i kosciolach katolickich, rozmowa na temat dzielenia sie opłatkiem (według niektorych uczniow-"płatkiem" :) ), liczby i rodzaju dań podczas wieczerzy wigilijnej w polskich domach i tradycji śpiewania kolęd. Druga część zajeć to zgromadzenie przy wspólnym stole wigilijnym 3 najmłodszych klas poprzedzone wspólnym przełamaniem się opłatkiem i złożeniem życzeń przy akompaniamencie kolęd. Poczęstunek (dziekujemy serdecznie rodzicom!) przy stole udekorowanym choinką oraz wykonywanie przez uczniów dekoracji świątecznych- łańcuchów papierowych na choinkę. 
Najstarsza grupa robiła anioły z makaronu, kilkoro dzieci recytowało świąteczne wiersze. Byla tez pogadanka o polskiej tradycji bożonarodzeniowej oraz sprawdzian naszej wiedzy w quizie świątecznym :)
Na koniec lekcji wszystkie dzieci otrzymaly paczuszki ze swiatecznymi slodkosciami ufundowane przez polskie sklepy w Portsmouth:)
Kliknij na link do wszystkich fotek na facebookowej stronie:
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1025306857541815.1073741860.285143951558113&type=3

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza