środa, 4 maja 2016

Uroczystość w Cowes 1 MAJ 2016

Wczoraj delegacja naszej szkoły w osobach pani Kasi Thurlow oraz Pani Agnieszki 
Michalskiej z dumą wzieła udział w obchodach 74 rocznicy obrony miasta Cowes przez polski niszczyciel OPR Błyskawica. Na uroczystość przybyło mnóstwo wspaniałych gości. Współorganizatorem tego pięknego i ważnego wydarzenia jest przyjaciel naszej szkoły weteran 2 Korpusu Polskiego z Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie oraz członek The Friends of the ORP Błyskawica Society major Otton Z Hulacki
Po zakończeniu głównych uroczystosci odbyło się spotkanie, podczas którego Pani Konsul Renata Wasilewska -Mazur wręczyła medale osobom związanym z budową i opieką nad Pomnikiem Powstańców Listopadowych w Portsmouth. 
Mamy wielki zaszczyt ogłosić, że wśród odznaczonych znalazła się także dyrektorka naszej szkoły, pani Kasia Thurlow. Otrzymała ona Srebrny Medal Opiekuna Miejsc Pamięci Narodowej przyznany przez Radę Ochrony Pamięci Walk i Męczęństwa. Szczególnie gratulujemy Pani Kasiu! To dla Nas wielka duma! 
Na uroczystości zostały, także zaprezentowane prace laureatów konkursu zorganizowanego przez S.O.S. Polonia na temat OPR Błyskawica. Przypomnijmy, że wśród nagrodzonych znaleźli się także uczniowe naszej szkoły Isa Cholewa oraz Bartosz Galik.

Photo credit Agnieszka Michalska
KLIKNIJ NA LINK DO ALBUMU:

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza