niedziela, 12 czerwca 2016

SZKOLNA WYCIECZKA NEW FOREST Longdown Farm i Ferny Crofts Centre

Wczoraj 11 czerwca dzieciaczki z młodszych klas pojechały na wycieczkę do Longdowvn Activity Farm. 

Mimo, że rano pogoda chciała spłatać figla, szybko okazało się, że jednak bedzie nam sprzyjać. Przedszkolaki i pierwszaki zobaczyły wiele zwierząt żyjących na wsi, o których uczyły się w szkole. Podziwiały świnki, które brodziły w chłodnym błotku, a także koguta i kury oraz kaczki. 

Pan przewodnik- farmer Brian- przypominał dzieciom, jakie są zwyczaje tych zwierzątek, czym się żywią oraz gdzie zamieszkują . Każde dziecko brało czynny udział w pracy na farmie. Dzieciaczki miały różne zadania tz. karmienie dużych i małych zwierząt , zbieranie jajek i, dostarczenie ich do sklepiku. Farmer Brian skrupulatnie oprowadził naszych milusińskch po całej zagrodzie. Pokazał króliki, które chrupały marchewki, świnki morskie, które ukrywały się w słomie, owce, kozy, osiołki i kucyki. Po lunchu była rownież świetna zabawa na drewnianym placu zabaw, na ogromnych trampolinach i na gokartach.Dzieci wrócily z wycieczki bardzo szczęśliwe:)
W czasie gdy maluchy szkoły karmiły i doglądały zwierząt na Longdown Farm, dzieci ze starszych klas próbowały swoich sił w trzech różnych harcerskich aktywnościach. Sześć godzin w „Ferny Crofts” Scout Activity Center upłynęły nam bardzo szybko. Crate stacking wymaga siły i dobrego balansu by, przywiązanym do liny, wspiąć się na jak większą ilość skrzynek zanim te runą w dół. Kolejne wyzwanie jakie czekało uczestników wycieczki była gra w Aeroball – czyli koszykówkę na trampolinie. Konkurencji towarzyszyła rywalizacja liczenia wrzutów do kosza-siatki. Na koniec aktywności uczące typowo umiejętności przetrwania. Z gałęzi i liści budowaliśmy schrony. Tu też dzieci konkurowały między sobą o to czyja kryjówka jest lepsza. Jednym zdaniem: była przednia zabawa!!!
KLIKNIJ NA LINK DO ALBUMU:
WYCIECZKA NEW FOREST

KLIKNIJ NA LINK DO FILMIKU VIDEO:
BUDOWANIE WIEZY ZE SKRZYNEKBrak komentarzy:

Publikowanie komentarza