środa, 5 października 2016

KOMUNIKAT_ SPEKTAKL 19 listopad

19 listopada wybieramy sie do Southampton (Hedge End- Berry Theatre ) na interaktywny spektakl dla dzieci pod tytulem : "Wielki Odkrywca” Spektakl wraz z warsztatem w igodzinach 17.00-19.30.
Lista juz prawie pelna! Prosimy o ostateczne zapisy dzieci na listę ii wpłaty za bilety w sobotę .Szkoła funduje transport i połowę ceny biletów dla uczniów szkoły. Bilety dla dzieci £4 a dla chętnych rodziców £8. Mamy 70 miejsc w autokarze więc niektórzy chętni rodzice będą musieli dojechać do teatru własnym transportem.
"Wielki odkrywca" to spektakl, który konwencją nawiązuje do klasycznych widowisk dla dzieci. Głównym bohaterem jest chłopiec, Ryś, a siłą sprawczą - jego wyobraźnia i pomysłowość. Ryś to rezolutny chłopiec, jednak podczas choroby nudzi się w domu. Poprzez obietnicę prezentu - tajemniczej zabawki - Dziadek wyzwala we wnuku potrzebę twórczego działania. Rozpoczyna się wspaniała podróż poprzez morza, szczyty Himalajów, pośród chmur, a nawet w kosmos. Wszystko to dzieje się wyłącznie w pokoju chłopca i przy użyciu codziennych przedmiotów. Oczywiście magicznym wehikułem – statkiem, rakietą kosmiczną – staje się po prostu łóżko chorego chłopca. Przemierzając rożne światy i stając się raz Wielkim Odkrywcą.
Po przedstawieniu artyści poprowadzą warsztaty podczas których będzie można zobaczyć ich pracę ''od zaplecza'', wytłumaczą jak wygląda praca z rekwizytami, jak pracują nad mimiką twarzy. Dzieci będą miały możliwość wejścia na scenę, ubrania się w stroje aktorów oraz zrobienia zdjęć.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza